Profile Wystawców

Instytut Biznesu Rodzinnego

Instytut Biznesu Rodzinnego powstał w 2011 roku z inicjatywy dr Adrianny Lewandowskiej, zaangażowanej od wielu lat w tematykę przedsiębiorczości rodzinnej. Jako niezależna i apolityczna jednostka cieszymy się zaufaniem dziesiątek tysięcy przedsiębiorców, nieprzerwanie budując platformę wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy właścicielami firm i ekspertami światowej klasy. Stworzyliśmy kilkaset publikacji naukowych, artykułów publicystycznych, raportów, książek i case studies dedykowanych praktykom biznesu. Pozostajemy w stałym kontakcie z ponad 30 000 firm rodzinnych, które regularnie edukujemy i inspirujemy poprzez dostarczanie im najnowszej wiedzy i dobrych praktyk z obszaru prowadzenia biznesu.

Co robimy?
Wyznacznikiem działania Instytutu jest poprawa trzech kluczowych dla rozwoju firm rodzinnych w Polsce wskaźników: 30% firm rodzinnych skutecznie przejdzie sukcesję, 8% dzieci z firm rodzinnych chce przejmować firmy rodziców, 36% firm rodzinnych jest świadomych swojej rodzinności. Misję tę IBR realizuje poprzez szereg inicjatyw:

  • Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych – platforma wymiany wiedzy i doświadczeń, która co roku gromadzi ponad 300 przedstawicieli rodzin biznesowych z całej Europy (kongresfirmrodzinnych.pl)
  • Kongres Next Generation – forum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy sukcesorami (nextg.pl)
  • Akademia Sukcesora – kilkumiesięczny program managerski dla młodego pokolenia firm rodzinnych (akademiasukcesora.pl)
  • Konkurs „Firma Rodzinna Roku” – kreatora odpowiedzialności społecznej i biznesowej (firmarodzinnaroku.pl)
  • Targi Pracy w Firmach Rodzinnych – najnowsze wydarzenie, które łączy firmy rodzinne z profesjonalistami szukającymi zatrudnienia (pracujwfirmierodzinnej.pl)
  • Spektakle „W rodzinnym zwierciadle”, które dają inspirację i budzą refleksje
  • Wydawanie magazynu „FAMILY BUSINESS. Zarządzanie firmą rodzinną” – kwartalnika promującego profesjonalizacje zarządzania w firmach rodzinnych (familybusiness.pl)

Ponadto prowadzimy badania, publikujemy raporty, organizujemy spotkania na terenie całej Polski, skupiamy ekspertów z polski i zagranicy.

Kogo szukamy?

Specjalisty ds. biurowych – osoby do kompleksowej obsługi biura, która zadba także o kwestie formalne.

Co oferujemy?

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Dodatkowe benefity pracownicze
  • Biuro w samym centrum Poznania
  • Elastyczny czas pracy
  • Ciekawe zadania i wyzwania na stanowisku w organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku

Czego oczekujemy?

  • Doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • Bardzo dobrej znajomość pakietu MS OFFICE (w szczególności Excel i Power Point)
  • Dobrej znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego w mowie i w piśmie
  • Dobrych umiejętności komunikacyjne
  • Dokładności, rzetelności, zaangażowania, bardzo dobrej organizacji pracy własnej
  • Umiejętności przygotowania prezentacji biznesowych
  • Wykształcenie wyższe – mile widziane

Główne zadania:

  • Obsługa centrali telefonicznej, przyjmowanie gości, obsługa spotkań
  • Obsługa korespondencji przychodzącej i wychodzącej
  • Obsługa urządzeń biurowych oraz dbanie o właściwe zaopatrzenie biura
  • Współpraca z księgową, wystawianie dokumentów księgowych
  • Prowadzenie rejestru urlopów, zwolnień lekarskich w excelu
  • Organizacja podróży służbowych, prowadzenie kalendarza spotkań
  • Przygotowanie podsumowań spotkań, protokółowanie, archiwizacja dokumentów
  • Redagowanie pism
  • Opracowanie prezentacji biznesowych z wykorzystaniem Power Point
  • Wsparcie zespołu w bieżących projektach

Dlaczego warto u nas pracować?

Nasza wizja polskich firm rodzinnych opiera się na zwiększaniu liczby silnych rodzin biznesowych, które pragną budować wielopokoleniowe biznesy rodzinne oparte na wartościach i dobrych praktykach prowadzenia biznesu. To sens naszej pracy i nasza pasja, której oddajemy się z pełnym zaangażowaniem! To dlatego nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!

Nasza siedziba mieści się w samym centrum Poznania, w BAZARZE Poznańskim przy ulicy Paderewskiego.

Lewandowska i Partnerzy

Jesteśmy firmą świadczącą profesjonalne usługi z zakresu doradztwa strategicznego i sukcesji dla przedsiębiorstw rodzinnych. Od 10 lat wspieramy największe polskie przedsiębiorstwa rodzinne, które z racji swojej odmiennej specyfiki wymagają odpowiedniego podejścia do kwestii strategiczno -sukcesyjnych. Wierzymy, że dopiero komplementarne podejście do problemu może dawać wymierne efekty.

Interesujesz się zagadnieniami z zakresu strategii, finansów i wdrażania innowacji? A może chciałbyś/ chciałabyś pomagać przedsiębiorstwom w tworzeniu strategii wykorzystując design thinking i service design oraz metodykę Balanced Scorecard? Lubisz pracę projektową i nieustannie czerpiesz przyjemność ze zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń?

Zaaplikuj do nas i dołącz do zespołu strategicznego!

Zasil nasz zespół, dzięki:

  • umiejętności analitycznego myślenia,
  • kreatywności w tworzeniu rozwiązań biznesowych,
  • świadomości nowych trendów i wyzwań stojących przed firmami,
  • umiejętności myślenia projektowego,
  • umiejętności wyważenia emocji z celami biznesowymi,
  • samodzielności i skrupulatności w wykonywanych obowiązkach,
  • komunikatywności oraz umiejętności pracy w zespole,
  • zaangażowania oraz inicjatywy w codziennym działaniu,
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office.

Oferujemy:

  • pracę z poczuciem sensu i wpływem na rzeczywistość
  • szybki rozwój zawodowy i dużą samodzielność
  • wsparcie w tworzeniu Twojej ścieżki rozwoju i możliwość dofinansowania
  • poznanie specyfiki współtworzenia strategii z firmami rodzinnymi
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia,
  • współpracę z najlepszymi specjalistami od strategii firm rodzinnych
  • dogodną lokalizację – biuro w centrum Poznania.

Kupiec

Firma na rynku funkcjonuje już od 1987 roku – to polska marka i jeden z największych producentów zdrowej żywności w kraju. Rozbudowana, nowoczesna infrastruktura produkcyjna pozwala firmie z powodzeniem prowadzić ekspansje na rynki zagraniczne. Z kolei dzięki badaniom nad jakością produktów we własnym laboratorium, Kupiec jest rzetelnym i wiarygodnym Partnerem nie tylko dla polskich Kontrahentów, ale także dla tych zagranicznych.

Działalność firmy koncentruje się wokół konfekcji i dystrybucji produktów zbożowych, roślin strączkowych oraz produkcji pieczywa chrupkiego, cukierniczego, a także produktów instant śniadaniowo-obiadowych. Większość oferowanych produktów wpisuje się w piramidę zdrowego żywienia i jest szeroko wykorzystywana w dietetyce. Jako propagator idei zdrowej żywności, Kupiec dokłada wszelkich starań, aby oferowane produkty zawierały wyłącznie naturalne składniki i odpowiadały najwyższym standardom jakości, ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa zdrowotnego.

Motto marki to „Zdrowa radość życia!”, bo produkty Kupiec tworzone są w trosce o jakość życia, zdrowie, dobre samopoczucie i przyjemność smaku Konsumentów.

Więcej informacji o firmie: https://bit.ly/2zrWiHq

Prosimy kliknąć w logo wybranej firmy rodzinnej z lewej strony,
aby poznać ją lepiej.